כמה עולה מצבר?

ניווט מהיר

החלפת מצבר ברכב היא לא פעולה שצריך לחשוב אם לבצע אותה או לא כי אם המצבר מרוקן הרי שהרכב לא יכול לנסוע ולהתניע ומדובר בפעולה שחייבת להתבצע. מה שכן ובהחלט אפשר לחשוב עליו או להתלבט הוא הבחירה במצבר עצמו. יש כיום כמה וכמה סוגים של מצברים שנבדלים אלה מאלה במגוון תכונות או מאפיינים טכניים ולכן גם המחיר שלהם לא אחיד. על מנת לתת תשובה לשאלה כמה עולה מצבר? צריך להבין עבור איזה רכב צריך את המצבר הזה, איזה הספק חשמלי דרוש לצורך התנעת הרכב ונסיעה תקינה שלו וכמובן איזו חברה ייצרה אותו. כל אלה ישפיעו על המחיר ולכן חשוב להכיר, גם אם מעט, את התחום הזה וכך לדעת איך הכי נכון לקבל את ההחלטה על בחירה במצבר זה או אחר.

 

כמה עולה מצבר? – סדר גודל של מחירי מצברים

באופן כללי אפשר לומר שקשת המחירים של המצברים רחבה במיוחד – יש מצברים לאופנועים שיכולים לעלות כמה מאות שקלים ויש מצברים לרכבים פרטיים שיכולים גם לעלות יותר מאלף שקלים. המחיר, כאמור, תלוי בכמה וכמה גורמים – חברת היצרן (שכן יש חברות שנחשבות למובילות בתחום וכאלה שמצברים שלהן מומלצים יותר מאחרים), ההספק החשמלי שהמצבר מספק לרכב ולמערכות המכאניות שלו, התאמת מצבר לרכב, כלומר האם מדובר במצבר ייחודי בעלת תכונות ייחודיות ולכן הוא יתאים לרכבים מסוג ספציפי ועוד. ברוב המקרים המחיר של העבודה, כלומר של מלאכת החלפת המצבר תגולם בתוך המחיר של המצבר עצמו ולכן לא תחול על בעל הרכב עלות נוספת. חשוב מאד לדעת או לפחות לזכור בערך מתי הייתה הפעם האחרונה שהוחלף המצבר על מנת להיערך עם סכום הכסף ולא להיות מופתעים כאשר צריך להוציא את הסכום הזה וכאמור – זהו מצב שבו אין ברירה וחייבים להחליף מצבר.

 

החשיבות של התאמת מצב בצורה אישית לכל רכב

מכיוון שיש כיום כמה וכמה סוגים של מצברים הרי שחשוב מאד לוודא שאכן בוחרים עבור הרכב את המצבר שיהיה הכי מתאים עבורו. אמנם המחיר הוא שיקול חשוב מאד ולכל נהג יש את מערך השיקולים שלו, כמו גם את המצב הכלכלי שלו, אך חשוב יותר לבחור את המצבר על פי שיקולים מכאניים ולא בהכרח על פי המחיר. כך אפשר יהיה לחסוך כסף לטווח ארוך, שכן אם ייבחר כעת מצבר במחיר זול הרי שיכול להיות שהוא לא בהכרח יהיה זה שהכי יתאים לרכב ולכן יהיה צורך להחליף אותו מוקדם מן הצפוי, מה שיהיה כרוך בתשלום נוסף. מכאן שהבחירה המושכלת, גם אם נראית כבחירה במצבר היקר יותר יכולה לחסוך כסף בעתיד ולכן חשוב להכיר את כלל הגורמים שמשפיעים על המחירים של המצברים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר