מהי מעטפת בניין למגדלים ומה תפקידה העיקרי?

ניווט מהיר

מעטפת בניין למגדלים היא למעשה תעודת הזהות של המגדל עצמו שכן כל מי שמרים את ראשו ומביט אל המגדל כלפי מעלה רואה קודם כל את המעטפת של המגדל. אז המעטפת היא למעשה החיפוי החיצוני של המגדל כאשר יש לה שני תפקידים חשובים ואלו הם התפקיד הפונקציונלי והתפקיד העיצובי. אחת למספר שנים יש לבצע שיקום של המעטפת החיצונית של המגדל לאור הבלאי הטבעי ופגעי מזג האויר כאשר לא משנה אילו חומרים המעטפת תמיד יש לבצע פעולות אחזקה על מנת לשמור על המבנה בעזרת מעטפת חיצונית חזקה ואיתנה.

התפקיד הפונקציונלי של מעטפת בניין למגדלים

רבים חושבים שתפקידה של המעטפת החיצונית הוא אך ורק עיצובי, כפי שלכל קיר מסך יש תפקיד עיצובי מרכזי אך לא רק, פה טמונה טעות גדולה היות ויש למעטפת תפקידים נוספים חשובים. תפקיד מרכזי הוא שמירה על האיטום של המגדל על מנת שלא יחדרו אל הדירות או משרדים מי גשמים או מי ניקוז. תפקיד נוסף של המעטפת הוא שמירה על בידוד על מנת שקור או חום לא יכנסו מחוץ למגדל פנימה וישפיעו על הטמרפטורה של המבנה. בעזרת בידוד איכותי במעטפת המגדל נשמור על חסכון בחשמל ועל משאביו הטבעיים של כדור הארץ. נכון להיום חל שינוי ניכר בחומרים שיזמים, אדריכלים וקבלנים בוחרים למעטפת במטרה לייעל את תהליך הבניה ולהפוך את המבנה לחסכוני וירוק יותר.

התפקיד הקוסמטי

אז מעבר לכל התפקידים החשובים שציינו כאן יש למעטפת המגדל תפקיד לא פחות חשוב והוא עיצוב בתים, או במקרה המדובר- של המגדל. ישנם מגדלים שהמעטפת שלהם עשויה מקיר בטון רגיל ולכן החיפוי של המעטפת יכלול אריחים של קרמיקה, שיש או אלמנטים אחרים. סוג נוסף של מעטפת יכול להיות מודרני יותר ואותו נפגוש בעיקר במגדלי משרדים שנבנו בעשורים האחרונים וזהו קיר מסך בטכנולוגיית סקיילייט שזהו למעשה קיר חיצוני שעשוי מאלומיניום וזכוכית. ניתן לשלב גם מעטפת מעץ, פלדה ועוד מגוון של חומרים נוספים.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:
פרגולות אלומיניום בצפון

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר