עסק גדול יותר רווחי – האם המיתוס נכון או לא?

ניווט מהיר

ישראלים רבים חולמים בגדול ובטוחים שעסק גדול בהכרח גם עסק רווחי יותר, אך כדי להבין האם עסק בתחום מסוים אכן רווחי, חייבים לבצע בדיקת רווחיות של עסק. אמנם דו“חות חשבונאיים כמו למשל דוח רווח והפסד יכולים לתת לנו סוג של תמונה כללית לגבי הרווחים או ההפסדים של עסק ספציפי, הם עדיין כוללים בתוכם מגוון של פעולות חשבונאיות לצורכי קיזוזי מס ולכן הם לא תמיד משקפים את המצב הפיננסי האמיתי של העסק. בנוסף, במקרים של פתיחת כדאיות עסק, הם לא נותנים לנו כלום כי הרי אנחנו לא יכולים לצפות את העתיד.

 

אז מה בכל זאת כדאי לעשות?

כדי שתוכלו להבין האם עסק רווחי או לא, יש לקיים תהליך הנקרא בדיקת רווחיות עסק שכדאי לעשות בעזרת שירותי ייעוץ פיננסים מקצועיים. הבדיקה הזו עוזרת להבין את המצב האמיתי והיחסית מדויק של עסק קיים או עסק בהתהוות בהיבט הרווחי שלו ואף מאפשרת לבצע מגוון של פעולות בהתאם לתוצאות הבדיקה, לבנות תכנית עסקית מסודרת ומדויקת הכוללת בין השאר אסטרטגיית תמחור, זאת בכדי למנף את הפוטנציאל הגולמי הקיים בעסק וליצור מצב של רווחיות טובה.

עסק גדול יותר רווחי?

ההכנסות של העסק אינן מעידות על הרווחים שלו והעליה בהכנסות לא תמיד מעידה גם על עליה בהוצאות. לכן, את הרווחיות של כל עסק ניתן למדוד באמצעות שלושה פרמטרים עיקריים שהם רווח גולמי, רווח תפעולי ורווח נקי. את תהליך בדיקת הרווחיות כדאי לעשות בהקבלה להנפקה של דוח רווח והפסד. במידה ומדובר בעסק שעדיין אין בו הצגה של דוחות, יש לבצע מחקר שוק מעמיק, לאפיין את השוק ועל פי תמונה כללית שמתקבלת לקחת החלטות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר