אטופיק דרמטיטיס מבוגרים

ניווט מהיר

אטופיק דרמטיטיס היא מחלת עור שיכולה להיות מולדת ויכולה גם להתפרץ ללא כל הכנה מוקדמת בכל שלב של החיים ובכל גיל. היא ידועה ונפוצה יותר בקרב תינוקות וילדים קטנים אך יש לא מעט מבוגרים שסובלים ממנה וחווים את התופעות שהיא מביאה איתה. ללא קשר לגיל שבו היא נחווית ומתפרצת בהרבה מקרים היא מוסברת כתגובה אלרגית של הגוף והעור לאלרגנים כאלה ואחרים שלא תמיד אפשר לשים עליהם את האצבע ולדעת מהם בדיוק. האוויר המזוהם שמאפיין את תקופת החיים הנוכחית בוודאי שלא תורם לכך ולא בכדי הרבה מאד אנשים צעירים ומבוגרים כאחד מדווחים על תופעות עוריות שונות.

 

מה עושים כשחווים נגעים אדומים בעור?

אנשים בוגרים לא תמיד מכירים את האטופיק דרמטיטיס ולכן לא יידעו לקשר בינה לבין תופעות שהם ישימו לב שקורות על העור שלהם. מהסיבה הזאת חשובה לכל הפחות המודעות הגבוהה לנושא. שילוב של זיהום אוויר ומזג אוויר חם ולח עלול לגרום למגוון תופעות ותגובות אלרגיות ומלבד האטופיק יש עוד מחלות או דלקות שייתכן ויתפרצו ללא כל הכנה מוקדמת. באופן כללי אפשר לדבר על אקזמה שהיא שם כולל ללא מעט תופעות ומחלות עור שמאפיינות לא מעט אנשים כיום בישראל אך מה שחשוב לדעת זה שיש לא מעט מידע ולכן חשוב לפנות לרופא או למי שמכיר את התחום ויוכל לשתף בחוויות שלו.

 

החשיבות של קהילה תומכת וניסיון אישי באטופיק דרמטיטיס מבוגרים

עבור חלק לא מבוטל של דלקות העור ובכלל זה גם אטופיק דרמטיטיס לא ידוע עדיין בצורה מחקרית ומוכחת מה הגורם להתפרצות הדלקת וכאן נכנסת לתמונה האפשרות לשמוע מאנשים אחרים שחווים את אותן התופעות איך הם מתמודדים איתן ומה מקל עליהם. הרופאים עושים כל שביכולתם כדי להעניק טיפול רפואי או משלים למטופלים אך לא תמיד מדובר בטיפול מונע ובהרבה מקרים יהיה מדובר בהקלה על הגרד או הגירוי שחשים. גם בכך יש לא מעט הקלה ושקט נפשי ובינתיים הרפואה תתקדם והמחקרים יגלו מה בדיוק גורם לדלקות אלה להופיע.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר