סידור ארון מטבח לכבוד חג הפסח

ניווט מהיר

בכל שנה כאשר האביב בפתח וחג הפסח מתקרב, אנחנו מתחילים בניקיון וסידור הבית. התהליך כולל מיון וניקיון של ארונות הבגדים, ניקיון החלונות והתריסים בכל הבית, ניקיון הפילטרים במזגנים, סידור ארון מטבח ועוד. מדובר בניקיון שאנחנו לא מבצעים על בסיס שוטף יומי או שבועי קבוע, אלא מסוג הדברים שעושים אחת לכמה חודשים, אפילו אחת לשנה. מדוע עושים את זה? משום שבתורה כתוב "מַצּוֹת יֵאָכֵל אֵת שִׁבְעַת הַיָּמִים; וְלֹא יֵרָאֶה לְךָ חָמֵץ וְלֹא יֵרָאֶה לְךָ שְׂאֹר בְּכָל גְּבֻלֶךָ.“. בפועל הכוונה היא אך ורק לביעור חמץ, אך המנהג הזה קיבל פנים שונות במהלך השנים ורוב הישראלים בוחרים לעשות מה שנקרא סדר פסח.

 

טיפים לסידור ארון מטבח וניקיון

הטיפ הראשון שכדאי לאמץ הוא לא לחכות לרגע האחרון. כלומר, משהו כמו חודש לפני שהחג מגיע, שווה להתחיל לעשות סדר. עדיף לסדר קודם כל את ארונות הבגדים, ארונות המקלחת והשירותים, ארונות הילדים, המשחקים ולהשאיר לסוף את המטבח משום שעד הרגע האחרון, כן ניתן לאכול חמץ ומוצריו. במידה ולא הצלחתם להגיע ולהתחיל את התהליך מספיק זמן מראש, תמיד תוכלו לפנות למישהי מקצועי כמו מסדרת ארונות או חברה מקצועית לסידור וניקיון ארונות.

 

איך לעשות סדר בארונות המטבח

  1. בשלב הראשון מומלץ לפנות שולחן או פינה מסוימת, אליה ניתן יהיה להוציא את כל המוצרים, הן אלה הנמצאים בארונות ובמגירות, הן אלה הנמצאים במזווה וגם את המוצרים שיש בתוך המקרר.
  2. בשלב השני עליכם לקחת החלטה האם אתם זורקים את כל מה שמכיל חמץ כמו חטיפים, פירורי לחם, פסטות, קמחים מסוגים שונים, דגנים, לחמים וכדומה, או שאתם מוצאים פינה אחת ושם אתם שמים את כל המוצרים האלה ומכסים אותם עד אחרי הפסח.
  3. בשלב השלישי עליכם לנקות את כל הארונות מבפנים. יש להתאים את חומר הניקיון לסוג הארונות שיש לכם ולעשות שימוש במטלית נקייה ולאחר מכן לעבור עם מטלית יבשה או נייר מגבת.
  4. השלב הבא הוא שלב הסדר. אם כבר עושים סדר ומשקיעים בכך זמן, כדאי לחשוב על ארגון מחדש ולמעשה לסדר את ארונות המטבח לפי נושאים: קטניות ופחמימות במקום אחד, שימורים במדף אחר, קפה, שוקו, סוכר ומוצרי בעוד מדף, תבלינים ומוצרי בישול במקום אחר וכן הלאה. המטרה היא שיהיה לכם כמה שיותר נוח וכמה שיותר מסודר בעיניים.

 

 

טיפים כלליים לניקיון וסדר לחג הפסח

קודם כל כדאי לחשוב פרקטי ולזכור שאנחנו עושים אמנם את הניקיון והסדר בסמוך לחג הפסח, אבל שאנחנו רוצים שהסדר הזה יישמר לנו לאורך זמן. לכן, כדאי לחשוב לטווח הרחוק ולא רק נקודתית לחג הפסח. בנוסף, אם דברים שאתם רואים תוך כדי הסדר שאתם לא משתמשים בהם יותר משנה, זה בדיוק הזמן להעביר הלאה, למסור למי שצריך, לזרוק לאשפה או אפילו לנסות למכור. בנוסף, כדאי להשקיע בשאיבה יסודית של כל המזרנים, הוילונות והשטיחים בחג הפסח. אם יש צורך, זה בדיוק הזמן לשלוח מוצרים מורכבים לניקיון ולהזמין חברת ניקיון לספות, שטיחים וכדומה. אם אתם מזהים שיש כתמים על המוצרים שלכם, תוכלו לרקוח בבית פורמולה ביתית עם סודה לשתיה, מעט לימון, טיפה של אבקת כביסה וכפית של נוזל כלים – מוכח כמסיר הכתמים הטוב ביותר.

 

ואיך שומרים על הסדר והניקיון?

  1. עושים לילדים סיור ומראים להם איפה המקום של כל דבר מעכשיו, בעיקר אם יש שינויים.
  2. מקפידים על ניקיון שוטף ולא מחכים לפסח הבא:)
  3. נעזרים במי שצריך בין אם זה מסדרת ארונות או חברת ניקיון.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר