כל מה שרציתם לדעת על קניית עתיקות או מכירתן

ניווט מהיר

לעיתים אנו נתקלים בכך שאנו רוצים למכור ענתיקות שנמצאות אצלנו בבית כאשר בחלק מן המקרים מדובר על ענתיקות ששמרנו בבית ואינן מתאימות עוד לעיצוב הבית. שלעיתים אנו עלולים למצוא את עצמנו מקבלים דירה בירושה מן ההורים שלנו ובה פריטים רבים שנחשבים לענתיקות כמו חפצי אומנות, רהיטים ועוד שגם בהם לא נהיה מעוניינים. ישנם אנשים שכל עיסוקם הוא קניית עתיקות, בין אם זה כדי שיהיו חלק מן האוסף שלהם ובין אם זה למטרות מסחר.

 

קניית עתיקות – מי קונה ומי מוכר?

ישנם גופים רבים שירצו לקנות מכם ענתיקות ברגע הראשון שרק תפרסמו או תדווחו על פינוי תכולת דירה ישנה, החל מאנשים פרטיים ועד סוחרי ענתיקות שרוצים לעשות עליכם קופה. לרוב לאותם אנשים אין כלל נסיון במסחר בענתיקות והם ירצו את הפריט בשביל לעשות כסף קל או לאור העובדה שהם מעוניינים בענתיקה כזו לבית שלהם. לכן, מומלץ מאוד למכור את אותן ענתיקות שקיבלתם או אלו שאתם רוצים להיפתר מהם אך ורק לסוחרי ענתיקות שמתמחים בזיהוי והערכות שווי של חפצים עתיקים. כך, תוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים הערכת שווי הוגנת עבור הענתיקה שלכם ולא מנסים לגנוב אתכם או לתת לכם פחות כסף ממה שמגיע לכם.

מדוע עדיף לפנות למומחי ענתיקות ולא לחנויות יד שנייה?

כפי שציינו ישנם הרבה מאוד אנשים פרטיים או סוחרים שימכרו בסופו של יום את הענתיקה שלכם בתור פריט וינטג׳ כאשר בפועל גם אתם וגם הסוחר יכולים להרוויח יותר כסף ממה שקיבלתם בפועל. כל מה שאתם צריכים לעשות בשביל לא להפסיד כסף רב הוא ללכת לאיש מקצוע או סוחר ענתיקות בכדי לקבל הערכת שווי מהימנה על הפריט מאדם שמבין בתחום ויודע לתת הערכה מדוייקת לפי גיל הפריט ועוד פרמטרים חשובים אחרים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר